| Andreea_2261 a întrebat:

Care stiti cum se face mai exact o lucrare de disertatie...Stiu ca nu e mare diferenta comparand cu licenta dar as vrea sa stiu de la cineva care a trecut prin asa ceva. multumesc anticipat. pusi

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Cred ca e cam la fel ca lucrarea de licenta din cate m-am documentat si eu, insa trebuie sa aiba o mare aplicabilitate practica in domeniu. La anul dau si eu. worried

1 răspuns:
| balanika a răspuns:

Lucrarea de disertatie se bazeaza mai mult pe partea prectica, are un nr mai muc de pagini decat licenta, un sfert sa contina teoria, iar restul studiul prectic. dar asta tine de fiecare universitate in parte, cand o sa ai de facut lucrarea o sa va dea detalii de la Univ., fiecare are regulile propii.