| Crisor1940 a întrebat:

Buna ziua! Am pregatit licenta in anii trecuti cu un anume subiect pentru un oras din Romania. In curand voi incepe sa lucrez la disertatie. Am ales acelasi oras, doar ca am schimbat putin titlul. Pentru licenta am lucrat luni intregi ca sa iasa perfect. E munca mea pentru care am luat o nota buna. Intrebarea este: pot folosi capitole din lucrarea de licenta pentru lucrarea de disertatie?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa Jassmina! Ti-a dat un raspuns incomplet si nu la obiect. Nu stiu legea prea bine ca nu m-a interesat. Stiu generalitati si se pot folosi citate, cu indicarea lucrarii. Nu stiu cat la suta din lucrarea actuala poate contine citate din vechea lucrare! Ar fi bine sa studiezi legile care se refera la plagiat. Ideea este ca nu poti folosi capitole intregi ci doar parti din capitole. Atentie!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti verifica lucrarea cu sistemul ala de plagiat, s-ar putea sa vada ca ai copiat, chiar daca este lucrarea ta anterioara, denotand ca nu ai mai muncit de data asta, taman pentru licenta.
Crezi ca merita acest risc?