| alupu0407 a întrebat:

Bună seara, în seara asta mi-a fost reținut talonul de la mașină iar pe dovada înlocuitoare cu drept de circulație 15 zile este termenul trecut gresit(12.10.2023-22.12.2023)ce pot face în acesta cauza, pot redobândit talonul fără sa merg la rar și sa contest dovada?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai ce contesta.
Repara-ti masina (banuiesc ca ti-au retinut certificatul de inmatriculare pentru vreo defectiune) si apoi mergi la o unitate RAR sa-ti dea dovada ca este in regula si te poti duce sa-ti restituie certificatul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal că nu poți redobândi talonul pentru o greșeală în dovada. Talonul il recuperezi după ce îți repari mașina.