| felfalus a întrebat:

Salut.Azi mi-a fost reținut talonul de catre poliție din cauză că au trecut cele 30 de zile de când nu am inmatriculat-o.Am primit și amenda.intrebarea mea este daca pot inmatricula mașina fără să plătesc amenda, să o pot inmatricula pe baza dovezii de înlocuire a talonului.

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poate da poate nu Depinde cat de repede ajunge amenda in baza de date la fisc. Cand te duci acolo sa inregistrezi masina daca apare amenda te pune s-o platesti.

| felfalus explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Am uitat să menționez, mașina vreau sa o înmatriculez pe tata

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru felfalus):

Daca amenda nu e pe el e ok. Chestia e ca nu mai beneficiezi de jumate in 48 de ore. Asta stii, nu?

| felfalus explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Da,mulțumesc mult