| Virgy a întrebat:

Buna seara.
Sunt Administrator la o Asociatie de proprietari, angajata cu Contract Individual de munca si vreau sa iau Concediu de odihna pentru anul 2014. dar vreau sa iau numai drepturile banesti si sa si lucrez in perioada respectiva.
Intrebare : Exista vreo lege care sa nu permita acest lucru.
va multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti lua si banii pentru concediu si banii pentru lucru in aceeasi perioada.
Nu exista o prevedere expresa in acest sens dar concediul este pentru odihna si recuperarea capacitatii de munca si nu pentru lucru.

| Virgy explică:

Nu.