| alondrakiss a întrebat:

Bună seara! Sunt in concediu prenatal iar concediul e pe numele meu.De mâine mă va chema cu un alt nume, mă va încurca acest lucru de a beneficia de indemnizație creștere copil?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te incurca deloc, celelalte date personale, mai ales CNP nu se schimba.
Daca va fi nevoie vei prezenta actul de schimbare a numelui, banuiesc ca il schimbi prin casatorie, asa ca vei prezenta certificatul de casatorie.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu te va incurca, deoarece CNP-ul va ramane acelasi, neschimbat.
Poate ti se va cere dovada schimbarii numelui (Certificatul de nastere sau actul de divort etc,).