| Dinu_Stetco_1910 a întrebat:

Am lucrat la o firma pe 15.07. 2009 PANA CAND A NASCUT sotia pe 12.10 2010 am intrat in indemnizatie si crestere copil pe o perioada de 2 ani dar eu am renuntat la prenatal pe data de 17 07 2012 pentru ca mam angajat la alta firma incepand cu data de 17.07. 2012 cea ce vreau eu sa stiu este ca as vrea sa iau concediu de odihna incepand cu data de 17.06.2013.pana pe data de 28.06. 2013 dupa care concediu medical pana pe data de 30.09. 2013 nevastamea naste undeva pe sfarsitu luni septembrie daca dupa medical imi depun cerere de demisie mai beneficiezi de indemnizatie si crestere copil astept raspuns va multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa beneficiezi, avand in vedere ca ai obtinut si vei obtine, in ultimele 12 luni anterioare nasterii, venituri supuse impozitului pe venit.