| sorinababette a întrebat:

Intrebari concediul prenatal 2009
Daca am contract pe perioada determinata care se va termina cand voi fi in 6 luni de sarcina, voi beneficia de indemnizatie pentru prenatal, lauzie si ingrijire copil? Am fost angajata in ultimul an fara intrerupere.

3 răspunsuri:
| madonica a răspuns:

Nu cred dar totusi poti vb cu angajatorul sa te mai tina 2 luni ca sa intri in concediul de maternitate iar apoi totul va fi bine(sper). Eu imi dau cu parerea caci nu am lucrat niciodata cu contract pe perioada determinata. Sper sa iti fi fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O femei se poate bucura de aceste drepturi dacă are o carte de muncă pe perioadă nedeterminată și cu un minim de vechime 1 an în câmpul muncii neîntrerupt.
Pentru mai multe informații mergi la Oficiul Județean pentru Ocuparea Forței de Muncă.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sefu a vandut firma cand eu am intrat in concediu prenatal mai bebeficiez de acesta