| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara TPU!
Am o intrebare mai speciala pentru cei care se pricep sau cei care cunosc putin legile sau termenii juridici in legatura cu campul muncii.

Daca am plecat de la fostul meu loc de munca in data de 6 ianuarie, prima zi.Contractul a incetat cu data de 7 ianuarie, dar in 6 ianuarie am lucrat pana la ora 12:00.
Ziua respectiva se mai plateste?

Va Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tot ce ai lucrat este obligatoriu sa fie platit, asa ca se plateste si ziua de 6, conform orelor lucrate.