| sayevo5865 a întrebat:

Buna seara,TPU! Am o problema!
Am fost dat in judecata de catre cei de la Orange Romania,pentru neplata unor datori,desi le-am spus ca renunt la acest abonament, au modificat abonamentul fara acordul meu si NU AM PRIMIT DELOC NICIO INSTIINTARE SAU NOTIFICARE CU PRIVIRE LA ABONAMENT! Retineti ca eu am renuntat la acest serviciu in 2018, acum am o cartela prepay fara abonament! Am primit azi o citatie! Ce ar trebui sa fac!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu te-ar da in judecata fara acte doveditoare. E clar ca nu ti-ai platit abonamentul, atata timp cat l-ai avut.
Nu esti singurul de pe aici caruia ar trebui sa-i dam dreptate, fara sa aiba.
Te prezinti la tribunal la data care scrie pe citatie.
Punct!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti mai spun eu o chestie: sa ceri instantei sa ia desfasuratorul si sa vada ca i-ai anuntat ca renunti la abonament si ca de la data renuntarii n-ai mai folosit telefonul. Adica ei pot cere sa vada daca ai sunat la numarul special de atunci si ca nu ai mai folosit numarul de atunci. Pe viitor sa-ti fie invatatura de minte sa treci intai pe Prepay, mergand la un punct de vanzare al lor si abia dupa o luna sa nu mai incarci cartela. Eviti neintelegerile.

| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa platesti toate datoriile catre Orange, ca nu au modificat nimic fara stirea ta, doar ca nu-ti mai aduci aminte tu.
In orice caz, daca nu platesti vei fi executat silit de Judecatorie, punandu-ti-se poprire pe salariu, iar daca nu ai salariu ti se vor lua lucurile din casa si se vreo vinde la licitatie pana Orange isi recupereaza datoria.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ok, tu le ai zis ca renunti la abonament, dar ei ce au zis?
Acum ce sa faci, platesti datorie sau iti iei un avocat.

| sayevo5865 explică (pentru suntserios):

Absolut nimic! Toate datoriile au fost platite catre Orange! In 2018 am renuntat! In momentul in care am renuntat toate datoriile au fost platite. Ma trezesc in 2023 sa vad ca nota de plata am pe data de februarie 2023, desi eu am renuntat in 2018! Ei mi-au spus ca imi vor reziliaza contractul, dar iata ca nu mi-au reziliat!

| sayevo5865 explică (pentru sayevo5865):

*15 februarie*