| Zaharia_Marius_1986 a întrebat:

Buna seara TPU.ro. As avea si eu o intrebare. Duminica am trimis o masina la inscris in Bulgaria. Este vorba despre o Honda Prelude. Dar am si eu o intrebare. Masina mea a fost confiscata de politie. Cand sa inmatriculeze masina a venit cineva si a luat actele. Acuma cica trebuie sa astept pana Luni ca sa faca niste verificari. Dar nu vad care e problema. Am toate actele in regula. Act vanzare cumparare.
A mai intampinat cineva problema asta? Sta masina o saptamana in Bulgaria ca sa fie inscrisa.
Ii rog pe cei care stiu sa raspunda.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci politia este OBLIGATA sa te informeze despre ce e vorba: de ce a fost confiscata, motivele. o data ce nu iti ofera motivele: doar faptul ca o verifica nu are dreptul. Mai ales ca tu ai toate actele. Imi pare rau dar cu mai multe nu pot sa te ajut doar atat. Succes

| Bota_Luky_1973 a răspuns:

De unde ai luat masina la asta sa te gandesti prima data, dc actele au fost in regula sau au fost naspa si tu nu te-ai uitat