| vallydboy a întrebat:

Buna Seara tuturor, Un vecin de al meu poarta arma ilega in casa pistol cu bile in fiecare seara trage cu el in aer ce as putea face sal denunt mentionez am si poze cu arma de respectivu pe facebook as vreal sal denunt la politie ce cosecinte va trage din cauza armei, si inca un lucru nas vrea sa stie de la cine a facut plangerea! DAU FUNDA URGENT ESTE GRAV AM GASIT UN CARTUS IN CARD LA MINE (E FACUT DIN SCANDURA)

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Mai treci pe la scoala si lasa armele! De unde stii tu ca o are ilegal?

| pufulescu a răspuns:

Pentru pistol cu bile, asa cum ai scris tu, NU are nevoie de autorizatie!
Va fi cercetat pentru distrugere in caz ca a afectat cu ceva gardul tau.

| Eduard619 a răspuns:

Daca inveti gramatica asta o sa iti putem raspunde, eu unul nu inteleg nimic straight face

| MCEdward a răspuns:

Suna la 112 si raporteaza ca ai observat folosirea unei arme de catre un vecin, iar ei sunt obligati sa verifice. La sfarsitul apelului mentioneaza ca vrei sa iti pastrezi anonimatul.

| mara2306 a răspuns:

Buna! daca as fi in locul tau m-as duce imediat la cea mai apropiata sectie de politie si as zice ce ne-ai scris si noua. da-le toate detaliile: adresa, arata-le pozele cu arma etc.