| DaTsIk a întrebat:

Bună, știe cineva daca se mărește alocația? Am auzit niște vorbe și de aia întreb happy

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si vorbele alea le-ai auzit personal de la Ministerul Invatamantului, de la Guvern sau de la radio-sant?

| Wr3nch a răspuns:

Cand erak in generala am avut 20 de lei alocație, abia am prins 40 cateva luni. La voi vad ca nici 200 nu va ajung.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns (pentru Wr3nch):

Pe bune man? Ai spus asta de parca ai fi un mos din ala comunist ...Totusi nu poti compara preturile de acum cu cele de acum 10 ani, si implicit nici salariile/pensiile/alocațiile.

| Wr3nch a răspuns (pentru Lukasssz):

Nu cred ca preturile au crescut de 10 ori. Alocatia da, si tot nu le e destul. In alte tari nici nu se da alocatie.

| ReddY25 a răspuns:

Posibil