| Andreearoxana780 a întrebat:

Buna, stie cineva daca se pot oficializa casatorii sambata dupa ora 14:00, la cerere?
In Bucuresti

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, stiu cei de la Primărie care se ocupă cu asa ceva. Mergi si intreabă.

| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba la Casa Casatoriilor din orasul tau, sau la Primarie din satul/comuna daca locuiesti la tara.

Acesta era porogramul vechi, dar nu stiu daca se ai continua si azi
"Zilele de sâmbătă sunt cele în care se vor oficializa cele mai multe căsătorii, asta pentru că programul este de la 12.30 până la ora 16.20.
Duminica, programul este mult mai scurt, programările putând fi făcute doar în intervalul orar 12.00 – 13.50".