| Andreea23488 a întrebat:

Bună, știe cineva din România, Maramureș pot pleca în Moldova, Chișinău doar cu buletinul de identitate, adică fără pașaport? Va rog am nevoie urgent?

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Mergeți la Iași, trebuie să aibă acolo un consulat al Republicii Moldova! Ei vă pot ajuta! Nu se poate doar cu buletinul, căci este stat non UE!

| suntserios a răspuns (pentru romeo78):

Și ce dacă nu e în UE? Sunt o groaza de tari non UE care permit accesul fără pașaport cetățenilor din Romania, Moldova e una dintre ele.

| amariagrl a răspuns:

Da, poți, eu sunt din Moldova și am văzut multe persoane la vamă care treceau doar cu buletinul.