| kdnkdf a întrebat:

sunt in mare pericol, am iesitin oras cu inca o fata si 2 baieti. Au venit niste huligani, si ne-au urmarit, ne-au cerut telefoanele. A venit un pusti mai mic si mi-a luat telefonul din buzunar. M-am dus cu politia la spital la mama (acolo lucreaza) si i-am spus. Dar cei care mi-au furat telefoanele pot venit oricand cand ies de la scoala, mai ales cand am ore pana la 6. Sau daca afla ca am sunat la politie poate imi face ceva. Dar aveam un fost coleg de scoala, un baiat foarte foarte rau, un huligan, care daca nu ii dai ce vrea el te bate, si tot iti face ceva daca nu ii faci nimic, si sunt prieteni astia cu bucatarul (acel baiat exmatriculat). Daca ne va rumari si ne va face ceva crying ce sa fac? Ceilalti au fugit, si mai era un baiat care avea telefonul la el, dar era ascuns.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca ar trebui sa depui o plangere penala impotriva lor pentru talharie, poate se vor lua masuri impotriva celor in cauza. Cei asemenea lor sunt incurajati de lipsa de reactie si vor continua cu asemenea fapte. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cheamă poliția în secunda doi când te vezi încolțit!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Nu fii cu frica in tine, sunt sigur ca sunt tipicii rromi care va baga spaima in voi, tu fa plangere la politie ca daca ii prind va fi vai si amar de ei la scoala de corectie.

| magicianul19 a răspuns:

Baga-l pe mana politiei

| DoRu a răspuns:

Du-te la politie si depune o plangere penala de furt inpotriva lor si inchisoarea-i paste. ASta daca ai 14 ani poti depune plangere sau daca nu sa depuna plangerea parintii tai in loc tau.
Bafta. Si sa ai grija de tine. NUmai bine!

| alexcan a răspuns:

Esti mica si esti speriata cel mai bine ar fi sa te feresti de acel huligan si sa nu spui altora ca ai sunat la politie lasa-i pe cei in masura sa se ocupe de cazul tau insa nu stiu cata incredere sa ai acum in politie.