| mateia320 a întrebat:

Buna! Locuiesc in Germania si sunt la liceu. Ieri la ora de sport un coleg de la mine din clasa mi-a furat telefonul. Tin sa mentionez ca toata cladirea unde se afla sala de sport era incuiata si nu mai era altcineva in ea, doar clasa mea se afla in cladire. Nimeni nu a recunoscut nimic. A venit si domnul dirigine si nu a zis nimeni nimic, dupa a venit si directorul si avand in vedere ca nimeni nu a vrut sa spuna directorul a chemat politia. Cand a venit politia au intrebat si ei acelasi lucru dar la fel, nu a zis nimeni nimic. Politia a inceput sa verifice pe fiecare dar nu au gasit nimic. (cel mai probabil cel care a luat telefonul l-a ascuns undeva prin cladirea aia). Am vorbit cu politia, am dat toate informatiile si mi-au spus ca o sa ma cheme ei la sectie. Ce credeti ca ar trebui sa fac?
Cum as putea sa-mi dau seama cine l-a luat? Voi ce parere aveti despre toata treaba asta?

2 răspunsuri:
| carla2010 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, astepti. Sau poti da sfoara in tara printre cunoscuti ca oferi recompensa celui care il gaseste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu poți face nimic altceva. 2. Ca să îți dai seama, trebuie să ai dezvoltată o calitate psihică specială. Dar hai să zicem cț ai afla astfel. Declarația ta, fără dovezi, nu poate ajuta nici poliția nici pe tine. Dacă ai reuși să îți dai seama și unde e ascuns telefonul, ar fi altceva. 3. Părerea este să treci telefonul la pierderi.