| darkstyle99 a întrebat:

Buna TPU.
Acum 3 zile am primit un plic de la brd referitor la pensiile private (pilonul II ) in care am de completat un formular ca sa imi deschida cont sau ceva de genu.
Este neaparat necesar sa completez foaia aia?
Funda

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este necesar s-o completezi.

| mgtow a răspuns:

Nui necesar. E trimisa aleatoriu scrisoarea aia dar la 65 de ani nu-ti mai arde de viata indiferent de pensia care o ai. Tineretea conteaza so traiesti

| suntserios a răspuns (pentru mgtow):

Si la 65 ani trebuie sa platesti facturi si sa mananci sa stii. Indiferent daca iti pasa de viata sau nu, parca nu vreo sa dormi pe banca in parc.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asculta de Ioandelasal! Pilonul doi este obligatoriu. Nu este obligatoriu sa-l faci la BRD dar este o solutie.