| iulain13 a întrebat:

Buna TPU am 14 ani si vreau si eu ceva... o metocicleta, exista motocicleta care poate fi condusa fara carnet?, in afara de pocketbike, si la pocketbike nu ai voie sa mergi pe drum public?, si cat ar prinde maxim una de 49 cm?, exista pocket bike mai marisoare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista vehicul cu motor care sa poata fi condus legal pe drumuri publice fara permis de conducere. Cele mai mici motociclete (pana la 50 cmc) se pot conduce numai de la 16 ani, cu permis de conducere categoria AM.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Nu poti fara carnet. Tebuie sa ai minim 16 ani.