| Nirvanaaa a întrebat:

Am facut 18 ani si cum era normal mi-am schimbat buletinul.Ideea e ca am simularea de BAC si buletinul inca nu mi-a fost eliberat. Cu ce act ma pot prezenta in aceasta situatie? Cu carnetul de elev (avand in vedere ca dau in incinta unitatii la care frecvebtez cursurile) sau certificatul de nastere?

4 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

Certificat de nastere. Nu se accepta carnetul de note.

| Motz_Andrei_1998 a răspuns:

La simulare nu ai nevoie de buletin pentru ca simularea se da in liceul unde studiezi..doar la examen de bacalaureat din sesiunile iunie-iulie si august-septembrie ai nevoie de el

| gdutu94 a răspuns:

Din cate am inteles te poti prezenta cu certificatul de nastere daca ti-a expirat buletinul

| eMT a răspuns:

Mergi la secretariat la școala unde esti și îți da o copie după buletin. Eu așa am făcut și la competente.