| VadTot a întrebat:

M au prins controlorii ratb. M au retinut in autobuz pana la capatul liniei de transport! Se poate numi asta Sechestrare?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Le-ai dat actul de identitate?

| VadTot explică (pentru Ioandelasal):

Nu.Pt ca nu l aveam la mine. le am cerut sa coboram la urmatoarea statie dar nu au fost de acord...

| Ioandelasal a răspuns (pentru VadTot):

In mod normal trebuia sa ai actul de identitate. Puteau sa anunte politia si sa te conduca la cea mai apropiata sectie pentru identificare. Si nu se poate numi sechestrare.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Daca nu le-ai dat buletinul. Daca le dadeai datele din buletin coborai la prima statie.Bine ti-au facut.Altadata sa cumperi bilet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vii cu martori si ai dovezi ca ai fost sechestrat, adica ai fost lipsit de libertate fizica (inchis, legat la maini samd) se poate numi si sechestrare.

Tu ai fost doar o lichea care mergea fara bilet si s-a umflat vena in tine cand ai fost prins

| VadTot explică (pentru suntserios):

Tu Esti o lichea pentru felul cum vorbesti!

| suntserios a răspuns (pentru VadTot):

Nu cunosti sensul cuvantul cred...

| Madayna a răspuns:

Tu trebuia sa le prezinti un act de identitate ca sa-ti poata da amenda dar daca ai refuzat e absolut normal sa nu te lase sa pleci.

| klau123ful a răspuns:

Logic. trebuia sa iti dea amenda.

| IonutStefan96 a răspuns:

Are voie sa te retina maxim 30 de minute! daca a depasit de 30 de minute poti sa suni la numarul unic 112.

| Aandr33a a răspuns:

Nu e sechestrare. poate au vrut doar sa te sperie sa nu ma circuli alta data fara bilet happy

| pieptar a răspuns:

Da. dar nu-i da in judecata...ca TU o sa ai de sufeit