| Rienmedire a întrebat:

Buna TPU! Am pus pe mormantul bunicilor un tuia golden smaragd iar imprejur am pus calcar albastru, acel tuia ajunge cam la 6 metri inaltime, credeti ca se poate sa mi-l taie in viitor cand va ajunge la maturitate cine se ocupa de morminte? Daca cineva mi l-ar taia as putea sa ii dau in judecata?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de regulamentul cimitirului, asa ca intereseaza-te la administratorul acestuia.

| Voinescu_Catalin_ a răspuns:

NU cred ca o sa-l taie nimeni. Ce sa aiba cu copacul? Unii pun nuci, in zona Brasov, si NU i-a taiat nimeni..Doar sa nu fie rau-voitori si sa-i toarne ceva la radacina!
Oricum, poti intreba si direct la cimitir. ca sa stai linistit/a.