| LetMeTalk a întrebat:

Am si eu o problema. sper ca ma puteti ajuta. Azi am fost pe afara cu o prietena si am vrut sa ne asezam pe banca, insa era murdara si stateam pe spatarul ei..mancam seminte ( spre rusinea noastra, aruncam cojile pe josbig grin). povesteam.iar la un moment dat a venit un domn...de vreo 60 de ani. cu un caine rottweiler.(nu avea botnita, dar il tinea in lesa).s-a oprit la o distanta de cam un metru si ceva fata de noi. credeam k ii facea pe plac cainelui (sa-si faca nevoilelaughing).a stat cam 5 minute in fata noastra.i-am zis prietenei mele incet: Tuu, uite ce gras e catelu`, zici ca e un porc laughing(si am inceput sa radem amandoua, insa domnul nu a auzit ce am zis, doar a vazut ca radem). avea un telefon in mana. si statea cu el in sus..la prima vedere nu ne-am prins exact ce facea. dar am realizat apoi ca el ne facea poze...a zis catre noi: Nu va e rusine? nesimtitelor..stati cu fundul pe spatar..si mancati seminte..cu poza asta o sa primiti amenda cel putin 400 lei. L-am lasat sa vorbeasca in continuare si noi am plecat de acolo. daca chiar e adevarat. vroiam sa stiu daca il pot da in judecata in cazul in care face publica poza? ( suntem minore) Dau funda! :*

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-l dai in judecata doar ca nu ai nici o sansa sa castigi. Erai pe domeniu public si in postura nu tocmai corecta. Mai mult, nu i-ai cerut sa nu va faca poza. Numai bine!

| pwp a răspuns:

Stai linistita...la o anumita varsta. oamenii incep sa nu mai gandeasca lucid big grin

| eu4you a răspuns:

Nu iti face griji.Mosii din zilele noatre s-au cam ticnit...nu are ce sa se intample.Iar chestia cu amenda e inventata.Pana la urma, ce mare lucru? Intr-adevar nu prea imi place nici mie cand merg in parc si gasesc seminte sub banci, dar, nu o sa ma apuc sa ma tiganesc pentru niste seminte aruncate pe jos.In concluzie, calm down! Nu se va intampla nimic.

| Robertty a răspuns:

Pai sincer ce sanse ai? esti minora stateai cum stateai pe banca mancai seminte aruncai pe jos, pe mos de unde sa l ei, etc etc...

| LetMeTalk explică (pentru Robertty):

Stiu unde stalaughing. k il cunosc din vedere big grin

| bubbiubbi a răspuns:

Nu iti fa griji, nu cred ca va publica poza, cred ca era mai invarsta si cam ticnitlaughing asa sunt mosii din zilele noastre, cam nebuni...doar unii!

| LetMeTalk explică:

Am aflat acum catvea minutee.k domnu` ala cica de toata lumea se ia. pe toata lumea,, ameninta'' ca va primi amenda. deci m-am mai linistitlaughing