| Zirna_Seby_1994 a întrebat:

As vrea sa stiu daca butterfly knife de antrenament este arma alba, cu detalii.DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.295/2004, rep. in 2014, citez:
"8. arme albe cu lamă - armă care îndeplineşte următoarele criterii:
a) lama este fie solidară cu mânerul, fie echipată cu un sistem ce îi permite să facă corp comun cu mânerul său;
b) are tăiş dublu pe toată lungimea sa;
c) lungimea este mai mare de 15 cm;
d) lăţimea este mai mare sau egală cu 0, 4 cm;
e) are un mâner prevăzut cu gardă."
Compara caracteristicile butterfly knife cu cele prevazute de lege si daca sunt egale sau mai mari este arma alba.

| Zirna_Seby_1994 explică (pentru Ioandelasal):

Deci da sau nu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zirna_Seby_1994):

Esti prost.rolling on the floor

| Ioandelasal a răspuns (pentru Zirna_Seby_1994):

Nu stiu caracteristicile butterfly knife, asa ca uita-te pe internet si compara cu caracteristicile legale.