| Șevval a întrebat:

Când credeți că se va termina cu coronavirusul si mai important cand credeti ca va incepe scoala? Ce ziceti se mai organizeaza examenul de bacalaureat? Sau o sa se intample ca in Olanda!

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Se discută ca anii terminali să dea examenele cel mai târziu în august, iar astăzi a mai apărut o variantă, ca anii să se încheie on-line, iar examenele să se dea online sau elevii împărțiți pe 2-3 grupe la fiecare materie, iar zilnic să vină un număr limitat, iar în sala de examen, la fel să fie un număr limitat.
Dar, se pare că o soluție finală va fi dată după data de 16 aprilie, când se va vedea dacă se prelungește sau nu starea de urgență. Până la, nimeni nu vrea să zică nimic. Atunci se va ști totul, pentru că oricum, dacă se va prelungi starea de urgență, anul școlar este compromis total.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Abia a inceput starea de uregnat si cazurile abia de acum cresc, fiindca infectarea este exponentiala.
Deci starea de uregnta va fi cel putin 2-3 luni.
Scoala se va face probabil la vara, sa se recupereze aceste luni de stat acasa.
BAC-ul se va da probabil in toamna.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu avem de unde să știm. Aveți răbdare.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim5647 a răspuns:

Bacul il vom da si daca arde țara, nu vezi ca ei spera sa nu-l mute deloc, zici ca sunt disperati, se infecteaza lumea pe capete si ei se chinuie la o solutie sa il dam cum a fost stabilit in iunie.

| romeo78 a răspuns (pentru Anonim5647):

Se discută ca anii terminali să dea examenele cel mai târziu în august, iar astăzi a mai apărut o variantă, ca anii să se încheie on-line, iar examenele să se dea online sau elevii împărțiți pe 2-3 grupe la fiecare materie, iar zilnic să vină un număr limitat, iar în sala de examen, la fel să fie un număr limitat.
Dar, se pare că o soluție finală va fi dată după data de 16 aprilie, când se va vedea dacă se prelungește sau nu starea de urgență. Până la, nimeni nu vrea să zică nimic. Atunci se va ști totul, pentru că oricum, dacă se va prelungi starea de urgență, anul școlar este compromis total.

| Anonima12344 a răspuns:

Cică școala începe la sfârșitul lui mai și o să se recupereze la varăhappyo să înceapă următorul an de școală pe 9 septembrie și o să se ia vacanța de vară pe 24 august