Întrebare recomandată | beibiiiiiiiiii a întrebat:

Cine stie daca s-a aprobat legea daca cazi la traseu mai dai inca o data sala? Fundă

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o prevedere expresa si clara in legislatia rutiera, in privinta sustinerii sau nu a unui nou examen teoretic, daca nu ai luat examenul practic. Este doar o interpretare, a Serviciului permise, ca trebuie sustinut iarasi si examenul teoretic.
Parerea mea, ca jurist, este ca nu ar trebui sustinut, cel putin din 2 motive: nu este prevazut expres si principiul drepturilor castigate.
Se vorbeste ca o sa se introduca o prevedere expresa in sensul celor spuse de mine, nu se stie daca si cand.

5 răspunsuri:
| tr3ig a răspuns:

Sa mai dai sau sa nu mai dai? ce de obicei daca picai orasu dadeai tot cel putin asa era pe vremea mea, acum vreo 5 ani

| MitroKta a răspuns:

Pana sa se intample ceea ce spune domnul Ioandelasal, eu iti spun ca la momentul asta, daca pici la traseu, va trebui intr-adevar sa dai sala din nou. Eu am avut colegi care au patit asta, au picat traseul de mai multe ori si a trebuit sa dea de fiexare data sala din nou. Iti dai seama ca treaba s-a intins pe aproape un an intreg. Deci, inca e valabila regula, nu e vorba de aprobarea ei, ci poate de anularea ei.

| vladuut a răspuns:

Salut! Da s-a aprobat aceasta lege, trebuie sa mai dai inca o data sala dupa cateva saptamani.Eu acum trebuie sa dau din nou sala pentru ca am cazut la traseu! Bafta!

| cristianblechix a răspuns:

Da,s-a aprobat