| Veromi321 a întrebat:

Cine stie sa-mi spuna daca s-a pus deja in vigoare legea prin care patronii nu mai platesc impozit pentru angajati si ca suma respectiva se va include la salariile angajatilor? Si mai bine, unde se poate verifica?
Multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea lege.
Si nici pana acum patronii nu plateau impozitul pentru angajati, ei doar retin, din salariul angajatilor, impozitul pe salariu si il vireaza la bugetul de stat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit niciodata de o asemenea lege... oricum impozitul nu il plateste anajatorul