| matyistorm3 a întrebat:

Buna TPU, intrebare legata de lasarea gunoaielor langa ghena, eu ma mut si am avut un istoric lung cu plosnitele si incerc sa scap de cat mai multe chestii si sa raman doar cu ce am nevoie si pana acum am vreo 15 saci de gunoi de tomberon plini cu haine, cartoane, obiecte nefolositoare de zi cu zi (pentru ca imi place sa pastrez chestii vechi si acum vreau sa scap de tot) si eram curios daca e legal sa le las langa ghena acolo unde de obicei vine masina de gunoi sa ia gunoaiele. Pentru ca m-am gandit sa chem ceva serviciu de masina de gunoi doar ca dupa raman fara bani de masina de mutat si stau foarte prost cu banii, tot ce vreau sa stiu este daca e legal sa las o suma mare de pungi de gunoi mari langa ghena

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Rau scrii! Langa ghena n-ai voie sa lasi materiale de constructii si
produse electrocasnice.

| matyistorm3 explică (pentru Salontanul):

Miau

| Salontanul a răspuns (pentru matyistorm3):

N-am stiut ca avem si animale pe aici. Oricum, atentie la modul de exprimare! Putem ramane cu o pisica mai putin prin stergerea contului. Crede-ma!