| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiti in cat timp vine permisul? Am luat orasu saptamana trecuta Miercuri si am fost Joi sa imi iau dovada si mi s-a spus sa astept permisu. Nu stiu daca vine acasa sau daca trebuie sa ma duc eu la posta.

2 răspunsuri:
| Klandestin a răspuns:

Ei zic 3-4 zile, dar poate dura si 2 saptamanii maxim, permisul prima data vine acasa, pentru ca trebuie sa semnezi pentru el, dar daca nu gaseste pe nimeni acasa, il ridici de la ridicari permise, depinde unde se afla la tine in oras.

| AlexChp a răspuns:

Permisul vine dupa o saptamana dupa ce ai luat permisul