| RuxandraRuux a întrebat:

Sunt vanzator la un magazin si pe bonul fiscal am bagat din greseala alt produs, si a venit clientul inapoi ca l-am inselat si ca ma da in judecata. I-am bagat un produs cu un leu mai mult, ce pot face? Iau amenda sau pot face puscarie? Dau funda

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa patesti nimic, daca greseala a fost doar atat. Va trebui doar sa-i restitui suma incasata in plus si sa-ti ceri scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Keep calm, nu ai de ce sa faci puscarie, poate o sa iei amenda, dar nici de asta sa nu-ti faci griji, greseala ta este una minora si amenda nu va fi una mare.