| timidu89 a întrebat:

Daca ai cumparat un parfum si ai bonul fiscal si e nesigilat inca, poti merge la acel magazin sa ti-l inlocuiasca cu alta marca?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ti-am spus mai sus: daca accepta patronul sau vanzatorul. Altfel n-ai nici un drept legal.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand il cumperi nu are voie sa fie nesigilat pentru ca altcineva a umblat in el

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/3JFxfTU Nu se schimba decat produsele cumparate online. Daca te intelegi cu patronul sau vanzatorul este altceva.

| timidu89 explică (pentru Salontanul):

Nu online am cumparat. Am bonul fiscal si produsul e asa cum mi l-a dat.

| Salontanul a răspuns (pentru timidu89):

Ti-am spus mai sus: daca accepta patronul sau vanzatorul. Altfel n-ai nici un drept legal.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

I ti inlocuieste parfumul doar daca are defecte din fabrica nu i ti inlocuieste cu altul, vrei altul il cumperi.

| timidu89 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Asta e acum. Ti se spune despre diverse, nu esti atent si din top 3-4 alegi cea mai prosta varianta. Nu am fost asa atent, ca asteptam si imi luam Invictus legend mai ieftin chiar si fara reducere. Sau Eros flame, asa m-am ales cu Eros cu sticla albastra, care e destul de criticat ca pesistenta si miros. Poate ieseam mai bine si cu Paul Galtier? Oricum, nu stiu daca gaseam la magazinul respectiv eau de parfum pana pe data de 1 cat inca era oferta. Invictus ma interesase de la bun inceput, dar era eau de toilette. Am pus intrebare pe site despre Eros dar nici un raspuns, sa stiu sa nu nu imi fac sperante ca am pus mana pe un parfum senzatie dinainte de al folosi. Oare de ce mostrele cu parfumul alora ce ti-l dau cand te duci la Auchan miros asa tare la inceput? Chiar mai tare se simtea ca Erosul laughing) Dar dupa 1-2 ore dispare mirosul ca prin magie laughing)

| mi25 a răspuns:

Daca e nesigilat si mai ales si folosit, nu-l poti schimba. Daca ar fi sigilat, unele magazine accepta schimbarea, altele nu, deoarece trebuie sa faca operatiune de stornare si nu le convine.

| timidu89 explică (pentru mi25):

De la Kendra l-am cumparat joi. Normal ca e sigilat.

| mi25 a răspuns (pentru timidu89):

Ceea ce spune Salontanul si am spus si eu, este adevarat.