| Lola05 a întrebat:

Bună TPU!
Trebuie să îmi trimită cineva lunea asta un colet din Sibiu în Iași prin Poșta Română. Dar am înțeles că dacă adresa pentru livrare nu corespunde cu cea din buletin, nu pot ridica acest colet. Eu nu sunt din Iași dar stau în Iași, așadar adresa nu corespunde, însă am viză de flotant pe buletin cu adresa de domiciliu de aici, valabilă până la finalul anului universitar. Voi putea ridica produsele de la poștă?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca pe autocolantul -tip aplicat pe versoul actului de identitate este inscrisa adresa din Iasi (adresa de resedinta) atunci, nu vei avea probleme la ridicarea coletului de la posta.

| Lola05 explică (pentru alessia5158):

Mulțumesc mult! big grin

| alessia5158 a răspuns (pentru Lola05):

Cu placere!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai adresa de flotant e ok poti ridica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea e mai veche si cred ca ai reusit sa ridici coletul.Nu conteaza adresa din buletin ci doar numele corect si adresa de destinatie. Eu am buletin de oras si locuiesc la tara in alt judet si am ridicat fara nicio problema.

| Lola05 explică (pentru anonim_4396):

L-am ridicat fără probleme, dar întrebam pentru că pe mine m-a avertizat tipa care mi l-a trimis, că a pățit asta cu unii clienți ai ei... De asta întrebam. Dacă la tine s-a putut fără sute de formalități inutile, de mi se va întâmpla să fiu în situația asta clar voi face scandal laughing Sunt cetățean european și am drepturi laughing