| CezaraCorina a întrebat:

URGENT! Daca depasesti numarul legal de 90 de zile de stat in Turcia, cat se plateste amenda per zi?!?!?!?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu cred ca se da amenda. Daca se prind autoritatile te aresteaza, te tin un pic la puscarie si te deporteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La reintoarcere in tara vei primi amenda la vama, nu stiu cat si viza neagra.Nu mai poti intra in Turcia doi ani sau definitiv.Mergi la ambasada pentru a mari viza sau intoarcete la granita si maresti viza.