| Mircea2bv a întrebat:

BUNA TPU! Vreau sa va spun ca eu sunt un baiat mai linistit. din cauza asta se ia multa lume de mine pe strada, si desii ii ignor mereu, e deranjant, mai ales cand sunt cu iubita prin oras. Fara sa le fii facut ceva unor copii, mereu striga dupa mine ca as fii gay, homosexual si m-am cam saturat.
Vreau sa stiu daca pot face ceva impotriva lor, poate sa ii dau in judecata, sa le cer despagubiri, ce sanse de castig as avea daca este posibil?
Cred ca aceste persoane sunt inca minore.

6 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Sa ii dai in judecata? Interesant...

| znstr a răspuns:

Nu trebuie sa dai in judecata niste minori care,la gramada,fac tot felul de glume pe seama ta; p
Si de mine cand eram in generala (recunosc,ma imbracam mai ciudat),se mai lua lumea de mine,ca uite ce adidasi care,ce pantaloni etc. si nu ma uitam la ei, pur si simplu ii ignoram.

Si eu sunt tot genu ala mai 'linistita' si am incercat sa ignor thinking
Crede-ma ca si eu m-am cam saturat sa se uite lumea ciudat ca am 1, 76 iar prietenele/colegele mele au sub 1, 70 laughing,si tot nu am dat pe nimeni in judecata. Deci, ignora-i doar :d, ori ia-te si tu de ei.
Bafta ^^

| alexshobyx a răspuns:

Frate, din pacate nu se poate face nimic.Dar odata si odata crede-ma ca te vei enerva si te vei lua de ei. Daca te fac pe tine gay, spune-le sa se uite la ei in pantaloni si sa-si vada de treaba ca daca te fac gay chiar cand esti de fata cu prietena atunci astia sunt chiar retardati ...adica cum *** sa fi gay cand tu ai prietena LOL?
Deci, sfatul meu este sa-i lasi in pace si sa vorbesti doar cu cine te intelege si iti este aproape big grin

| Ionela256 a răspuns:

Nu cred ca poti da in judecata niste minori, mai bine le-o intorci si lor cu aceeasi vorba.

| gabubu95 a răspuns:

1 Nu-i baga in saema happy
2 Sunt niste dobitoci
3 Cand vezi ca incep sa faca asa, nu le da apa la moara si comenteazale happy
4 In cel mai rau caz batel pe unu si apoi se potolesc toti (metoda asta e de prost gus, dar daca insista)

| Stacy_4289 a răspuns:

Buna...pai nu cred ca rezolvi nimic daca ii dai in judecata...
Daca se mai iau de tine.incearca sa le vorbesti.
Adica cu calm de duci la ei si ii intrebi ce au de se iau de tine.
Daca si ei iti vor raspunde inseamna ca s-au prins ca te deranjeaza.
Dar daca incep ceva de genul"hai ma lasane". inseamna ca nu poti sa discuti cu ei... daca vor reactiona asa.incearca sa ii ameninti intr-un fel.adica o amenintare mai blanda.
Sper ca te-am ajutatbig grinhappy