| Mircea2bv a întrebat:

SALUT. Vreau sa va spun ca eu sunt un baiat mai linistit. din cauza asta se ia multa lume de mine pe strada, si desii ii ignor mereu, e deranjant, mai ales cand sunt cu iubita prin oras. Fara sa le fii facut ceva unor copii, mereu striga dupa mine ca as fii gay, homosexual si m-am cam saturat.
Vreau sa stiu daca pot face ceva impotriva lor, poate sa ii dau in judecata, sa le cer despagubiri, ce sanse de castig as avea daca este posibil?
Cred ca aceste persoane sunt inca minore.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Intalneste-te cu iubita ta departe de locurile in care stii ca sunt acesti copii. Daca, totusi apar, ignora-i cu desavarsire.Deocamdata te au in colimator fiindca au inteles ca te deranjeaza. Daca vor vedea ca nu reactionezi,isi vor pierde interesul,fiindca ei mereu se asteapta sa fugi dupa ei,sa strigi,sa-i ameninti,deci,implicit,sa se amuze. Daca nu faci nimic,o data,de doua ori,nu te vor mai baga in seama, vor stii ca degeaba striga, distractie nu va fi!

2 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Aia sunt doar niste tarani, jeguri ale societatii, fie ei copii, adolescenti, oameni maturi.Tu doar nu-i baga in seama, sau cel putin copiilor mici sa le dai o cafteala ca sa te tina minte, dar sa nu te intinzi prea mult ca devine un obicei.

| gaby_1815 a răspuns:

Nu le mai baga in seama si mergi linistit pe strada... daca fac aceste lucruri de care ai pomenit inseamna ca nu sunt bine crescuti si ca au un intelect slab ...gandeste-te ca esti superior lor si nu ii baga in seamabafta multa!