| Lala_6270 a întrebat:

Am 17 ani si as vrea sa merg la psiholog. M-as duce la unul destul de bun, care imi ofera si reducere, deoarece a fost si al tatalui meu. Problema mea ar fi urmatoarea: daca ii spun despre tangenta mea cu drogurile, i-ar putea lui tata, sau mai rau politiei? Stiu ca in mod normal n-ar avea voie, dar luand in considerare faptul ca nu sunt majora m-am gandit ca ar putea fi posibil asa ceva. Voi ce credeti? Va multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

@crinu, tu cati ani ai? Mult mai multi si ai si copii, cu siguranta, ceea ce ma mira raspunsul tau. Ii ai degeaba. Critici, te iei de paiul din ochiul aproapelui, uite-te mai bine la barna din ochiul tau... Tu esti om in varsta, dar persoana care a pus intrebarea este minora.
@Lala, trebuie sa vorbesti neaparat cu parintii si cat mai repede posibil. Indiferent de greseala facuta, parintii te iubesc ca esti copilul lor. Trebuie sa le spui parintilor ca este in joc viitorul tau, iar ei te vor ajuta sa scapi de aceasta problema. Daca nu le spui, chiar daca mergi la psiholog, iti ramane libertatea, iar libertatea implica si anturajele. Tu vei beneficia de libertate deplina si de anturaje datorita tentatiei, anturajele te vor indemna la...si chiar daca esti o persoana ambitioasa tot este posibil sa cedezi, dar daca le spui parintilor, ei pe langa ca te vor ajuta, ei te vor incuraja cu sfaturi bune si, iti va taia putin din libertate, din unele prietenii. Stiu ca nu suna placut, dar este necesar sa le spui parintilor daca te intereseaza binele si viitorul tau

| MindFreak a răspuns:

Pai daca te duci la psiholog si nu ii spui toate problemele, inseamna ca te duci degeaba. Si la tine e grav ca mai dai si bani laughing

| Minks a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, depinde. Nu cred ca ar avea nimic de castigat, el ar incerca sa te ajute, dar nu stii niciodata.

| Atotstiutorul a răspuns:

Te consiliz eu repede si usor, NU mai consuma ETNOBOTANICE! nu ai nevoie de un psiholog pentru a iti spune asta, NU te mai droga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca esti dusa.ai 17 ani? ii ai degeaba. du-te la respectivul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://scurt.eu/76

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le poate spune
profesia lor se bazeaza pe confidential...winking

| slayer09 a răspuns:

Eu zic mai bine sa incepi prin a le spune parintilor... ei o sa te indrume catre calea cea buna, chiar daca o sa inceapa sa te certe, sunt parintii tai si iti vor tot binele.

Răspuns utilizator avertizat
| Lala_6270 explică:

Ma amuza cum ati luat-o. Nu drogurile sunt problema si motivul pentru care vreau sa ma duc la psiholog. Nu consum etnobotanice si nu vreau ca "respectivul" sa ma indrume sa ma las. Doar intrebam daca in cazul in care ii mentionez de faptul ca eu consum ii va spune parintelui. Legal nu are voie, din cate stiu.