Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor!
Ce părere aveţi de regionalizarea României, un nou proiect de lege?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încă o serie de șomeri, asta urmărește regionalizarea.

Pa, pa.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O idee buna pentru ca vor sa reduca numarul de solicitari care merg din Bucuresti in toate orasele din tara la acte, diverse documente si alte minuni.

| KristalPop a răspuns:

România a mai fost regionalizată înainte de anii '70 şi orice criteriu de împărţire administrativă a ţării poate fi considerat bun, exclusă fiind împărţirea teritorială a ţării pe criterii etnice. În acest sens fac referire la autonomia judeţelor Harghita şi Covasna, autonomie cerută de către maghiari. Suntem în România, România este stat de drept garantat de Constituţie şi crearea unor enclave etnice poate crea multe controverse vizând celelalte etnii conlocuitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O prostie.