| Florincrap a întrebat:

Ce parere aveti despre regionalizarea Romaniei (impartirea Romaniei in 8 regiuni, actualele regiuni de dezvoltare)?

E benefica sau nu pentru viitor?

Pot fi comparate cu Landurile din Germania/Austria?

2 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

E foarte aiurea si nu va ajuta la nimic, dimpotriva, o sa creeze un haos general! Toata lumea trebuie sa schimbe dosare, adrese, placute, acte doar pentru ca asa vor ei! Si mai ales impartirea este total incorecta! Arad is not banat!

| Florincrap explică (pentru ThePoet):

Da! Nici Brasovul nu e egal cu Tinutul Secuiesc. Aveti dreptate in privinta aceasta. Adica, sa fie 2 limbi oficiale in Regiunea Centru (romana/maghiara), pentru ca jud.Covasna/Harghita/Mures sunt in acea regiune! Plus ca nu are ce cauta jud. Vrancea/Galati/Buzau in reg.Sud-Est!