| BigShopRomania a întrebat:

Buna tuturor,sunt in ceata putin si de aceea am zis sa las aici o intrebare. Anume,pot sa comercializez cosmetice,parfumuri daca nu am Firmă? Unii spuneau ca da iar altii ca nu. Pana la urma daca as face asta la ce riscuri ma expun? Sunt diversi distribuitori en-gross ce ofera fel si fel de produse de acest gen cum am mentionat si mai sus care la o anumita suma inpusa de ei iti fac o reducere destul de consistenta drept urmare orice mic adaos ai adauga tot faci profit. Nu sunt marci cine stie,branduri renumite. Produse din china,Anglia,etc. Sunt genul de,, marci " de care nu multa lumea au auzit deoarece nu sunt cine stie ce. Si eu as putea sa le vand pe internet si offline sau chiar sa trimit cuiva care doreste intr-un alt oras, localitate, tara fara sa ma trezesc cu cv suprize?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal ar trebui sa infiintezi o firma, cu acel obiect de activitate.
Daca nu desfasori legal activitatea poti fi acuzat de infractiunile de eercitarea comertului fara autorizare si evaziune fiscala.