| alyson97 a întrebat:

Vreau sa dau de permis dar problema este ca peste o luna si 2 saptamani plec din tara. Pot face acum orele si cand ma intorc sa dau sala si traseul? Sau nu are niciun rost asa? O sa fie nevoie sa mai fac alte ore si atunci?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde cand te intorci in tara. Examinarea teoretica si practica se poate sustine intr-o perioada de maximum un an de la terminarea scolii de conducere, daca n-o sustii in aceasta perioada sau nu reusesti trebuie sa repeti scoala de conducere.
Parerea mea este sa astepti cu scoala de conducere pana dupa intoarcerea din strainatate. mai ales daca stai acolo mai mult timp.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intro luna nu prea ai sa reusesti sa faci toate orele. Examenul poti sa il dai cam un an dupa ce te apuci de scoala, dupa aia iti expira actele

| Drolja a răspuns:

Când dai oraşul, anunţă-ne şi pe noi să stăm în casă.