| oanaaa16 a întrebat:

Buna!
Vreau sa plec din tara, in Bulgaria cu parintii prietenei mele. Stiu ca imi trebuie declaratie notariala. Trebuie sa fie si mama prietenei acolo? Mama si tata stiu ca da, dar mama ei? Din cate am auzit, nu. Doar copie dupa buletinul ei.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Declaratia o dau numai parintii tai dar trebuie sa aiba toate datele persoanei majore cu care mergi, asa ca este bine sa duca o copie de pe actul de identitate al mamei prietenei, precum si de pe al tau.

| Castorul a răspuns:

Ajunge doar copia dupa buletin happy
Cel putin in urma cu un an cand a trebuit sa plec eu tot asa, doar atat a trebuit happy