| DuhoareRoberto a întrebat:

Salut, pot trece vama din România spre Anglia dacă am pașaport Moldovenesc, permis de ședere în Romania și permis de conducere romanesc? Oare ar mai trebui ceva?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Romania nu se invecineaza cu Anglia. Oricum, iti trebuie viză.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, viză de la UK.

| IarsiIar a răspuns:

Ce are permisul de conducere cu viza de care oricum-oricum ai nevoie?
Ai permis de sedere in Romania dar nu esti cetatean roman. Si chiar daca ar fi asa, tot degeaba. De cand Marea Britanie a iesit din UE, toti avem nevoie de viza.

| aimond a răspuns:

Doar ca turist. Dar ai nevoie si de viza.