| Andreeacarmen67975 a întrebat:

Vreau sa plec in Spania împreună cu prietenul meu pe 15 martie 2018. Tin sa specific ca sunt minoră. Cu procura se rezolva, însă pe 22 eu devin majora si buletinul expira, si noi ne întoarcem pe 24. Ce pot face?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate se poate preschimba si inainte de expirarea valabilitatii, cu cel mult 180 de zile, asa ca o poti preschimba si in luna februarie 2018 sau chiar mai repede si vei avea carte de identitate valabila.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa iti schimbi buletinul inainte de a pleca, nu poti pleca din tara cu un buletin care va expira in urmatoarele 6 luni.