| YukyPuky a întrebat:

Buna ziuabig grin am si eu o intrebare, in martie fac 18 ani (2 martie) si imi expira buletinul fix pe 2 martie...si plec din oras, as putea sa imi fac buletinul in noul oras?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te acum si depune actele, cartea de identitate se poate preschimba cu 180 de zile inainte de expirarea valabilitatii.
In alt oras se poate face doar daca te primeste cineva in spatiu.

| darrio2007 a răspuns:

Doar daca iti faci mutatie in alt oras si sa te ia cineva in spatiu.

| vio1994 a răspuns:

Daca te muti acolo da poti dar daca nu ar fi bine sa il schimbi acum pentru ca se poate si dureaza aproximativ 2 saptamani pana ce o sa iti dea noul buletin

| YukyPuky explică (pentru vio1994):

Pai ma mutbig grin

| vio1994 a răspuns (pentru YukyPuky):

Pai daca te muti e bine sa il schimbi acolo pentru ca o sa iti trebuiasca noua adresa, dar asta doar daca te ia cineva in spatiu sau daca locul in care te muti e pe numele tau