| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat o maisna din alt judet de la o firma pfa/mi s-a dat factura +chitanta, acum am sesizat ca am pierdut accea chitanta +factura si fara e ea nu pot sa inscriu masina, ce pot sa fac in cazul asta?

Răspuns Câştigător
| DrGoogle a răspuns:

Mai exista o solutie, orice factura si chitanta e in 3 exemplare, cel putin factura: un exemplar la tine unu la contabilitate si unu la cotor iar daca iei legatura cu firma iti da copie, eventual cu stampila si poate te descurci.

1 răspuns:
| DrGoogle a răspuns:

Pai nu ai facut contract de vanzare cumparare?

| nigearares a răspuns (pentru DrGoogle):

Nu,mi s-a dat doar o factura si o chitanta, plus contract intre el si proprietarul de unde a fost adusa masina

| nigearares a răspuns (pentru DrGoogle):

Problema e ca e la 500 de km, sper sa fie ok asa, astept raspunsuri in continuare, multumesc frumos.

| DrGoogle a răspuns (pentru nigearares):

Nu trebuie sa te duci acolo, dai un telefon si ii rogi sa scaneze si sau sa trimita prin fax.

| nigearares a răspuns (pentru DrGoogle):

Accea stampilasi semnatura eventual sigur nu vor fi acceptate

| DrGoogle a răspuns (pentru nigearares):

Da ai sunat la Rar sigur iti trebuie factura?

| nigearares a răspuns (pentru DrGoogle):

La rar nu trebuie numai actele masini, la politie trebuie.

| DrGoogle a răspuns (pentru nigearares):

Mai exista o solutie, orice factura si chitanta e in 3 exemplare, cel putin factura: un exemplar la tine unu la contabilitate si unu la cotor iar daca iei legatura cu firma iti da copie, eventual cu stampila si poate te descurci.