| ok47 a întrebat:

Am muncit la o firma 40 zile fara contract de munca si nu mi-am primit toti banii dar nu asta ma intereseaza. Vreau sa ii trimit un control pentru ca a fost foarte nesimtit cu mine. Unde sa ma duc? La itm? Eu ce as putea pati ca nu am avut carte de munca? Si patronu ce ar pati? Ii inchide firma? Va rog sa imi dati mai multe detalii. Multumesc.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti vei lua si tu amenda pentru ca ai lucrat fara contract.Patronul,daca are cunostinte la ITM, ceea ce nu este exclus, va scapa.Mai bine stai cuminte.

| AliG a răspuns:

De obicei asa fac patronii din ziua de azi, stiu multe cazuri. Nu am timp sa ti detaliez, dar daca vei apela la itm sau unde te vei duce, ei tot pe tine te vor lua la... pe considerentul ca nu trebuia sa muncesti fara contract de munca. Eventual si o mica amenda, ca nu strica!