| TOFFIXman a întrebat:

Am o mica problemă. Mergeam la scoala si langa scoala era un barbat in patru labe care parea ca pupa pamantul. Mi s-a parut haios pana am vazut ca nu putea vorbi si ca scotea niste sunete. Ii curgea sange pe nas si pe gura si tare cred ca a facut un soi de AVC si ca avea nevoie de ajutor urgent. Am sunat la 112 si am zis tot, le-am dat adresa si le-am explicat ca nu pot sta langa dansul deoarece am ore la scoala. Au zis ca vor veni si mi-au inchis. Peste 2 ore ma suna un numar privat, nu am putut raspunde deoarece eram in ore. Un numar privat nu m-a mai sunat de 2 ani. Mi-e frica ca nu cumva barbatul sa fi plecat si politia sa creada ca a fost o farsa si sa primesc amenda. Nu stiu daca am pus categoria corecta. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Felicitari pentru ajutorul dat unui om necunoscut, aflat cu probleme mari!

Daca te-a sunat cineva cu numar privat, sa fie sanatos. Si aici ai procedat bine!
Nici eu nu raspund celor cu numere ascunse. Inseamna ca omul nu are atata verticalitate, cat sa se prezinte.
In acest caz il tratez cu ne-bagare in seama! tongue

6 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Esti FOARTE paranoic sa crezi ca aia care l-au batut controleaza INTREAGA politie sa iti afle numarul de pe care ai sunat la 112

si eu am dat peste unul, naptea pe strada, si am sunat la 112, dupa care ala s-a ridicat mi-a zis nu, fara politie si a plecat, moment in care la 112 le-am zis asta si nu au mai facut nimic

cat despre numere private, e posibil sa fi fost chiar 112 sau politie care sa iti ceara alte detalii, aia SUNA DE PE NUMERE PRIVATE, ca sa nu aflii un numar intern si apoi sa ii stresezi cu telefoanele, e chestie de politica si siguranta, ATAT!

| Yurisa a răspuns:

Cred ca esti putin paranoic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rand felicitări pentru spiritul civic pe care l-ai dat. În al doilea rand probabil erai contactat de la politie să dai mai multe amănunte despre ce s-a întâmplat, cum l-ai gasit. Vor sa facă o mică "anchetă", ca să zic asa. Nu ia nimeni pielea de pe tine dacă vorbești cu politia și spui exact ce s-a întâmplat.

| brokxy a răspuns:

Pe mine m-a sunat politia inapoi, dar ei nu suna cu numar privat...
Trebuia sa stai langa el macar putin ca ziceai la ora ca ai ajutat un om la dirignte si iti motiva absenta

| Denisa0954 a răspuns:

O simpla coincidență.

| Nimeni20192018 a răspuns:

Politia nu te suna cu număr privat...