| Rooxxyyxd a întrebat:

Am si eu o nelămurire. Sunt insarcinata in 5 luni dar nu am un loc de munca. Voiam sa stiu daca voi beneficia de indemnizația lunara de crestere a copilului tinand cont ca am 12 luni lucrate in ultimii doi ani doar ca sunt 12 luni asimilate de la diferite locuri de munca.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai lucrat legal 12 luni din cei 2 ani anteriori nasterii copilului, indiferent ca la un loc de munca sau la mai multe locuri de munca, atunci vei beneficia de indemnizatie pentru cresterea copilului.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la fortele de munca si intreaba i pe ei, noi nu stim.