| BoscaRaul a întrebat:

am si eu o problema. Mi.am pierdut buletinul si am de ridicat niste bani de la money gram cum as putea sa ii ridic in cazul acesta? Daca ii prezit un certificat de nastere sau ii voi spune cnp-ul mi iar putea da?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti ridica banii fara un act de identitate si certificaul de nastere nu este act de identitate.
Pierderea cartii de identitate se anunta la SPCLEP de care apartii. Daca duci un alt act oficial de data recenta, cu fotografie (pasaport, permis de conducere, etc) cartea de identitate iti va fi facuta in cateva zile.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi ridica banii fără C.I. ( sau Paşaport valabil )!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Trebuie sa mergi la politie, declari buletinul pierdut iar ei iti da un document de identitate temporar valabil nu stiu cat timp pana iti faci din nou buletinul.Cu acel document poti retrage banii.