| maremare a întrebat:

Buna ziua, am trimis un colet in tara, un telefon ca nou, de la mine a plecat perfect functionabil, clientul a avut verificare colet. A ridicat pachetul si mi-a confirmat ca e multumit de telefon, dar dupa cateva ore mi-a spus ca vrea sa-l returneze.

Nu doresc sa restitui banii clientului, ce probleme pot aparea?

Cutia a avut un colt mototolit cand a primit coletul, dar fan se debaraseaza de toate cele pentru ca clientul dupa spusele lor trebuia sa refuze coletul.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus nu esti obligat sa-i restitui pretul telefonului, daca l-a verificat si folosit, posibil sa-l fi defectat el.
Chiar daca te-ar da in judecata nu rezolva nimic, bineinteles daca telefonul nu avea defectiuni ascunse de care tu stiai.
Nu esti magazin online care sa fie obligat prin legea sa primeasca retururi si sa restituie pretul.

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Probabil o făcut o romanescăbig grin